Blog

Jakie jest zastosowanie suwnic?

Powszechnie uważa się, że suwnice stanowią podstawę przemysłu. Dzięki nim możliwe jest transportowanie i przenoszenie ciężkich oraz ponadgabarytowych ładunków w zakładach pracy, magazynach, placach budów, a także w zakładach przemysłowych, stoczniach i wszędzie tam, gdzie wymagana jest stabilność, funkcjonalność oraz znaczny udźwig. Czym jest suwnica? Suwnica jest dźwignicą pracującą w ruchu przerywanym. Jej konstrukcja składa […]

Jakie jest zastosowanie podestów ruchomych?

Podesty ruchome zaliczane są do dźwignic wykorzystywanych na placach budów oraz w sektorze przemysłowym i usługowym. Nadrzędną funkcją tych urządzeń transportu bliskiego jest przemieszczanie osób wraz z narzędziami w pionie oraz w poziomie. Podest ruchomy składa się z kosza lub gondoli podnoszonych na dźwigniku albo zawieszonych na cięgniku.

Budowa żurawia budowlanego

Żurawie wieżowe wyrastają niczym grzyby po deszczu na placach budów w największych miastach w Polsce. Dynamiczny rozwój rynku nieruchomościowego oraz intensyfikacja działań firm deweloperskich sprawia, że żurawie budowlane stają się coraz powszechniejszym elementem miejskich krajobrazów. W artykule podpowiadamy, w jaki sposób przebiega ich montaż i z jakich elementów składają się żurawie budowlane.

Zastosowania żurawia budowlanego w budownictwie

W ciągu kilku ostatnich lat obserwujemy intensywny rozwój branży budowlanej, nieruchomościowej, drogowej, czy przemysłowej. Postęp w tych sektorach gospodarczych nie byłby możliwy, gdyby nie coraz bardziej zaawansowane technologicznie dźwignice budowlane. To właśnie dzięki żurawiom budowlanym prace mogą być przeprowadzane w o wiele dynamiczniejszym tempie i zgodnie z coraz bardziej restrykcyjnymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa. Żurawie budowlane […]

Praca żurawi wieżowych w niesprzyjających warunkach

Codzienna eksploatacja żurawi wieżowych na placach budów, w zakładach przemysłowych, czy w branży logistycznej może wiązać się z koniecznością pracy operatorów żurawi w niekoniecznie sprzyjających warunkach. Ograniczają one wydajność i efektywność pracy, a także znacząco wpływają na bezpieczeństwo zarówno operatorów, jak i najbliższego otoczenia żurawi. W artykule kategoryzujemy, wyjaśniamy i prezentujemy rekomendacje dotyczące eksploatowania żurawi […]

Nowe przepisy BHP przy obsłudze żurawi

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii stworzyło nowy projekt przepisów BHP przy obsłudze żurawi na bazie projektu rozporządzenia w tej samej sprawie założonego przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów. Początkowo nowe przepisy miały wejść w życie z dniem 1 stycznia 2018 roku, jednak ze względu na wiele uwag powstałych w procesie konsultacji publicznych, opiniowania i uzgodnień międzyresortowych, wdrożenie […]

kurs-na-operatora-zurawia

Jak wygląda kurs na operatora żurawi wieżowych?

Wraz z dynamicznym rozwojem sektora budowlanego i przemysłowego oraz z coraz intensywniejszą ekspansją deweloperów, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów maszyn budowlanych i specjalistów pracujących na budowach rośnie z sezonu na sezon. Jest to doskonały czas na podniesienie swoich kwalifikacji, poszerzenie perspektyw na pracę w branży budowlanej lub przemysłowej, a także na rozwój własnej kadry pracowniczej.

wynajem-zurawia-wysokosciowego

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie żurawi wieżowych?

  Żurawie wieżowe to wyspecjalizowane dźwignice wykorzystywane powszechnie na szeroką skalę w przemyśle, branży budowlanej,  transportowej i logistycznej oraz w innych sektorach rynkowych. Ze względu na specyfikę pracy, jaką odznaczają się żurawie wieżowe, wiele przedsiębiorstw przedkłada ich wynajem nad leasing czy zakup w formie środka trwałego.

maszyna budowlana

Leasing czy wynajem żurawi wieżowych i innych urządzeń budowlanych – co wybrać?

Jednym z większych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorców funkcjonujących w branży budowlanej jest koszt zakupu oraz utrzymania parku maszynowego. Firmy muszą liczyć się z kosztami generowanymi przez: przeglądy konserwacyjne, naprawy, czy zewnętrzne finansowanie.

Suwnice – czym są, jak wygląda i ile kosztuje kurs, na jakie zarobki można liczyć?

Chcesz spróbować swoich sił w branży budowlanej? Teraz masz ku temu doskonałą okazję. Nieustanny brak rąk do pracy, problemy deweloperów i firm budowlanych ze znalezieniem wykwalifikowanych operatorów maszyn, a także nastąpienie ery pracownika i wzrastające zarobki w branży to doskonałe warunki do rozpoczęcia swojej przygody z maszynami budowlanymi.