Szkolenie operatorów maszyn budowlanych

Zwiększ swoją atrakcyjność na rynku pracy i zdobądź uprawnienia operatora. Zagwarantuj sobie możliwość pracy w kraju i za granicą.

Posiadasz prawo jazdy kat. „C” ? Zdobądź uprawnienia HDS i zwiększ swoje kwalifikacje w oczach pracodawców.

Wydajemy certyfikaty ukończenia kursu w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

Urbanek Firma Dźwigowa organizuje profesjonalne szkolenia operatorów maszyn budowlanych i drogowych. Nasze kursy budowlane organizowane są na wysokim poziomie, a zajęcia są prowadzone tylko przez bardzo doświadczonych instruktorów pracujących w zawodzie od lat.

Wychodząc naprzeciw naszym klientom, przygotowaliśmy również zewnętrzne szkolenia operatorów maszyn budowlanych i drogowych. To znaczne ułatwienie dla wielu kursantów i firm wysyłających swoich pracowników na szkolenia z obsługi określonych maszyn i urządzeń. Dzięki temu zdobycie odpowiednich uprawnień stało się jeszcze łatwiejsze z Firmą Dźwigową Urbanek.

Szkolenie dla operatora maszyny budowlanej składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. 

Teoretyczne szkolenia operatorów maszyn budowlanych

Wszystkie kursy na operatora maszyn budowlanych rozpoczynają się od części teoretycznej. Aby ułatwić kursantom uczestnictwo w takich zajęciach, przygotowaliśmy różne opcje uczestnictwa. Do wyboru są trzy formy zajęć:

Do tego zapewniamy kursantom wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe i dostarczamy pytania egzaminacyjne z odpowiedziami. To jednak nie wszystko. Nasze kursy to również możliwość stałej konsultacji telefonicznej z instruktorem prowadzącym zajęcia. Z nami zdaje się łatwo i przyjemnie! 

Praktyczne szkolenie operatorów maszyn

Druga część kursu to szkolenie praktyczne. Zapewniamy do tego naszą bazę techniczną. Kursant ćwiczy na maszynie, na której będzie zdawał egzamin. To mogą być różne maszyny – do prac ziemnych budowlanych, do ścinki drzew, robót ziemnych, robót związanych ze stawianiem rusztowań itd. Nasz ośrodek szkolenia zapewnia wszystkie niezbędne maszyny i urządzenia w trakcie szkolenia, co ułatwia zdobycie uprawnień.

W części praktycznej kursanci poznają budowę maszyn budowlanych, bezpieczną ich obsługę w praktyce. Poznawane są obowiązki operatora przed i po pracy. Kursanci zyskują również wiedzę na temat przebiegu egzaminu UDT. Czas trwania kursu dostosowywany jest do potrzeb każdego kursanta. 

Indywidualne szkolenia operatorów maszyn

Część szkoleń na operatorów maszyn budowlanych jest prowadzona w formie indywidualnej. Dzieje się tak przy zdobywaniu uprawnień na żurawie samojezdne lub żurawie wieżowe. W pierwszym przypadku nasz ośrodek szkolenia przeprowadza 20 godzin zajęć praktycznych z operatorem. W skład wchodzi obsługa żurawia na placu manewrowym, poznanie specyfiki przenoszenia ładunków.

W przypadku szkolenia na żurawie wieżowe zajęcia również trwają 20 godzin z wykorzystaniem żurawia górnoobrotowego. Może być sterowany z kabiny lub radiowo z poziomu 0. Dzięki temu kursant poznaje najpopularniejsze metody sterowania żurawiem. Realizowane jest szkolenie z obsługi żurawia,  z przenoszenia ładunków, a także z przewracania blatów szalunkowych (codzienne czynności na placach budowy).

Szkolenie kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym zdawanym przed UDT. 

Uwaga! Umożliwiamy odbycie praktyk na różnych typach żurawi po zdanym egzaminu.

Zapraszamy do zapisywania się na nasze kursy!

Program szkoleń operatorów maszyn

Szkolenie operatorów maszyn budowlanych składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna:

  • Budowa i właściwości urządzeń podlegających UDT
  • Obowiązki operatora przed rozpoczęciem pracy, w trakcie pracy i po zakończeniu
  • Rodzaje urządzeń podlegających UDT
  • Przepisy BHP
  • Przepisy Dozoru Technicznego, dotyczące konkretnego urządzenia

Część praktyczna:

  • Obsługa wybranego urządzenia
+48 604-917-377

Egzamin

Przeprowadzany przez dwuosobową komisję powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego, sprawdzającą zarówno umiejętności obsługi urządzenia jak i wiedzę teoretyczną.

Formularz zapisu internetowego: