Kurs żurawi samojezdnych

Zwiększ swoją atrakcyjność na rynku pracy i zdobądź uprawnienia operatora. Zagwarantuj sobie możliwość pracy w kraju i za granicą.

Posiadasz prawo jazdy kat. „C” ? Zdobądź uprawnienia HDS i zwiększ swoje kwalifikacje w oczach pracodawców.

Wydajemy zaświadczenia ukończenia kursu w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

Zapraszamy na kurs operatora żurawi samojezdnych. Zapisz się już teraz! Dlaczego u nas warto? Prowadzimy zajęcia w całej Polsce, a do tego wykorzystujemy najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne i zapewniamy urządzenia do realizacji zajęć praktycznych. Sprawdź, dlaczego tak wiele osób wybiera nasze kursy! 

Operator żurawia samojezdnego – kto może nim zostać?

Kurs operatora żurawi samojednych to może być dla Ciebie przepustka do znalezienia lepszej pracy. Pamiętaj, że operator żurawia samojezdnego to zajęcie prestiżowe, a sam operator uważany jest za ważnego fachowca, który jest poszukiwany na rynku przez wielu pracodawców. Dzięki nam możesz zdobyć nowe umiejętności i rozpocząć nowy etap swojej kariery zawodowej.

Kto może zostać operatorem żurawia samojezdnego? Wymagania nie są restrykcyjne. Od takiej osoby wymaga się:

 • ukończenia 18. roku życia;
 • wykształcenia minimum podstawowego;
 • posiadania orzeczenia lekarskiego dopuszczającego do pracy na urządzeniach transportu bliskiego;
 • prawa jazdy kategorii C;
 • ukończenia szkolenia operatorów żurawi samojezdnych;
 • zdania egzaminu przed komisją  Urzędu Dozoru Technicznego.

Jeśli spełniasz pierwsze cztery wymagania, zapraszamy do zapisywania się na nasz kurs operatora żurawi samojezdnych. Już teraz sprawdź datę najbliższego rozpoczęcia kursu. Prowadzimy zajęcia na terenie całego kraju. U nas cena kursu jest zawsze atrakcyjna!

Szkolenia na operatorów żurawi samojezdnych obejmują zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne. Kurs kończy egzamin UDT.

Teoretyczny kurs operatora żurawi samojezdnych

Początek kursu to szkolenie teoretyczne, które obejmuje wiedzę na temat dozoru technicznego (UDT), wiedzę o tym, jak zbudowane są żurawie i jakie są parametry pracy takich urządzeń. To jednak nie wszystko. Nasi instruktorzy przekazują również wiedzę o tym, jakie są obowiązki osoby, która obsługuje żuraw. Do tego omawiane są zagadnienia egzaminu państwowego przeprowadzanego przez UDT dla kandydatów na operatora żurawia samojezdnego.

Formy zajęć teoretycznych do wyboru to:

 • Wykłady stacjonarne – jedno lub dwa spotkania z wykładowcą.
 • Webinar – również jedno lub dwa spotkania z wykładowcą, ale przez internet.
 • Zdalne szkolenie – wykłady dostępne w formie multimedialnej.

Praktyczny kurs operatora żurawia samojezdnego

Kursy pozwalające zdobyć uprawnienia na obsługę żurawi samojezdnych mają także zajęcia praktyczne. W przypadku takich urządzeń kursanci przechodzą szkolenia w formie indywidualnej. Cykl takich szkoleń trwa 20 godzin. Praktyczne zajęcia kursu odbywają się na placu manewrowym (Warszawa, Kraków i inne miasta). Każdy kursant dostaje do własnej dyspozycji żuraw. Dzięki temu realizowane są szkolenia w zakresie obsługi żurawia z wykorzystaniem podpiętego ciężaru. Tutaj kursant uczy się przenoszenia ładunków, wykorzystując do tego różne dostępne mechanizmy, w które wyposażone są żurawie.  Po zaliczeniu zajęć praktycznych pozostaje już tylko egzamin UDT.  

Jaki rodzaj uprawnień do obsługi żurawi samojezdnych?

Pamiętaj, że żuraw samojezdny to dźwignica umieszczona na specjalistycznym podwoziu samochodu ciężarowego. Aby mieć uprawnienia do obsługi takiego żurawia, musisz między innymi posiadać prawo jazdy kategorii C. To jednak nie wszystko. Obsługa żurawia samojezdnego wymaga również posiadania uprawnień II Ż. Uprawnienia I Ż nie pozwalają na obsługę żurawi samojezdnych. Nasze kursy pozwalają zdobyć uprawnienia II Ż.

Dlaczego my?

Już dziś zapisz się na nasze zajęcia! Z nami zdasz egzamin UDT bez najmniejszego problemu. Stawiamy przede wszystkim na doświadczenie i profesjonalizm, dlatego zatrudniamy tylko najlepszych instruktorów, którzy jednocześnie są praktykami i potrafią skutecznie przekazywać wiedzę. Nasz kurs, bez względu na to, jakich urządzeń dotyczy, jest zawsze prowadzony w sposób przyjazny dla uczestników.

Inne nasze kursy

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi kursami, jakie oferujemy. W naszym portfolio mamy szeroką gamę szkoleń i kursów z obsługi różnych maszyn oraz urządzeń budowlanych.

Już dziś wybierz szkolenie, które Cię interesuje, a potem skontaktuj się z nami! Zapraszamy!

Program szkoleń operatorów maszyn

Szkolenie operatorów maszyn budowlanych składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna:

 • Budowa i właściwości urządzeń podlegających UDT
 • Obowiązki operatora przed rozpoczęciem pracy, w trakcie pracy i po zakończeniu
 • Rodzaje urządzeń podlegających UDT
 • Przepisy BHP
 • Przepisy Dozoru Technicznego, dotyczące konkretnego urządzenia

Część praktyczna:

 • Obsługa wybranego urządzenia

+48 602-292-252

Egzamin

Przeprowadzany przez dwuosobową komisję powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego, sprawdzającą zarówno umiejętności obsługi urządzenia jak i wiedzę teoretyczną.

Formularz zapisu internetowego: