Urząd dozoru technicznego

Rejestracja Hakowców

Przygotowujemy urządzenia do badań:
- okresowych
- odbiorczych
- kontrolnych

Urządzenia które przygotowujemy do badań:

Hakowe systemy przeładunkowe lub po prostu hakowce to urządzenia, bez których nie może się obejść wiele branż. Hakowiec często znajduje się  na wyposażeniu firm wykonujących na przykład usługi komunalne. Wiele hakowców zobaczymy również w branży budowlanej, transportowej i przemysłowej. Wszędzie tam hakowiec sprawdzi się doskonale. Wybierz zatem odpowiednią maszynę, a my pomożemy Ci załatwić wszelkie formalności związane z rejestracją hakowców w UDT.

Wybierz kompleksowe usługi profesjonalistów, którzy nie tylko pomogą w rejestracji urządzenia w Urzędzie Dozoru Technicznego, ale także zadbają o jego stan techniczny, wykonają jego konserwację i przeprowadzą niezbędne naprawy.

Rejestracja maszyn hakowych nowych i używanych

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie utrzymania w należytym stanie urządzenia technicznego, a także pomagamy wypełnić wszystkie obowiązki związane z rejestracją w UDT takiego urządzenia jak hakowiec. Pomagamy w rejestracji zarówno urządzeń nowych, jak i używanych. W każdym z tych przypadków trzeba przygotować nieco inną dokumentację. Do tego zakres i rodzaj dokumentacji zależy również od tego, kiedy został wyprodukowany dany hakowiec. Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu każdy proces rejestracji przebiegnie sprawnie i bez kłopotów. Zawsze służymy radą, przygotowujemy technicznie hakowce oraz ich dokumentację. Zapraszamy do współpracy!  

Wniosek do Urzędu Dozoru Technicznego

Hakowiec musi zostać zarejestrowany w UDT, co poprzedza specjalna, ściśle określona procedura. Nasi doświadczeni eksperci pomagają w jej sprawnym przeprowadzeniu. Bieg tego procesu rozpoczyna się wraz ze złożeniem wniosku o rejestrację urządzenia. Taki wniosek pomagamy przygotować i złożyć w odpowiednim oddziale UDT. Do wniosku należy dołączyć dokumentację hakowca (język polski) w dwóch kompletach. Jeśli jest to urządzenie używane, konieczne jest również dołączenie stopnia wykorzystania resursu. Pomagamy również w jego określeniu. Na koniec sprawdzamy kompletność całej dokumentacji, zanim trafi ona do Urzędu Dozoru Technicznego.

Hakowiec i badania odbiorcze

Pierwsza rejestracja hakowca na polskim rynku wiążę się zawsze z wykonaniem dla tego  urządzenia badania odbiorczego (pierwsze dopuszczenie urządzenia do eksplatacji które potwierdza ich stan techniczny. Takie badanie przeprowadzane jest przez inspektora UDT po weryfikacji złożonej wcześniej dokumentacji. Kolejność działań wygląda następująco:

  • weryfikacja dokumentacji hakowca;
  • sprawdzenie stanu technicznego i oznakowania urządzenia przez inspektora dozoru;
  • weryfikacja zgodności wyposażenia hakowca z dokumentacją;
  • wykonanie badania odbiorczego.

Istotne jest to, żeby hakowiec był w pełni przygotowany do normalnej eksploatacji przed przystąpieniem do badania odbiorczego. Takim przygotowaniem również zajmują się nasi eksperci. W czasie badania odbiorczego przeprowadzana jest między innymi próba właściwego funkcjonowania urządzenia. Badanie odbiorcze jest przeprowadzane przez inspektora UDT, ale tylko w obecności właściciela hakowca, konserwatora z uprawnieniami oraz operatora urządzenia.

Decyzja i księga rewizyjna

Nasza firma zadba o to, żeby proces rejestracji przebiegał bez problemów i sprawnie. Wszystko kończy się wydaniem protokołu z pozytywnie przeprowadzonych badań wykonanych przez Urząd Dozoru Technicznego i decyzją o dopuszczeniu hakowca do eksploatacji. W ten sposób urządzenie zostaje wpisane do ewidencji UDT. Na koniec zostaje założona księga rewizyjna maszyny. Urząd dostarcza ją najczęściej pocztą. Na tym jednak nasza rola się nie kończy, ponieważ zapewniamy kompleksowe wsparcie również po rejestracji hakowca.

Przeglądy i naprawy maszyn hakowych

Nie pozostawiamy naszych klientów samym sobie po zarejestrowaniu hakowca. Proponujemy dalszą opiekę serwisową nad urządzeniem. Tego rodzaju usługi obejmują konserwację hakowców, przygotowanie do badań różnego rodzaju (np. okresowych), a także wszelkie naprawy urządzenia, które mogą obejmować np. regenerację różnych elementów hakowca, naprawę uszkodzeń mechanicznych, eliminację luzów, uszczelniane siłowników itp. Wszystkie prace są dokonywane przez naszych doświadczonych pracowników.

Sprawdź inne nasze usługi!

Nasza oferta obejmuje także inne usługi. Nie ograniczamy się tylko do rejestracji urządzeń hakowych. Proponujemy profesjonalne wsparcie także w innym zakresie dla firm z różnych branż. Z nami możliwa jest także rejestracja innych maszyn i urządzeń w UDT. Obsługujemy wszystkie najpopularniejsze marki urządzeń, maszyn i pojazdów (np. Graco, Hiab, Fassi i inne). Każdy z klientów może liczyć na kompleksową obsługę oraz opiekę serwisową i techniczną. Wykonujemy skomplikowane naprawy maszyn, zapewniamy do nich części, przygotowujemy do badania technicznego maszyny, wykonujemy inne prace techniczne, prowadzimy szkolenia operatorów i inne prace.

Z nami niestraszne są żadne formalności i przeglądy wynikające z przepisów prawa. Wspieramy Twoją firmę na każdym etapie – od prac w zakresie konserwacji, poprzez przygotowanie dokumentacji, aż po zgłoszenie urządzenia do Urzędu Dozoru Technicznego. 

Już dziś skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług! Zapraszamy!

Rejestracja Hakowców

Zachęcamy do nawiązania stałej współpracy konserwacyjnej z Firmą Dźwigową inż – M Urbanek.