Małe ładowarki teleskopowe – kiedy sprawdzą się najlepiej?

Mini ładowarka teleskopowa to urządzenie, które ma uniwersalne zastosowanie. Bez problemu można ją wyposażyć w dodatkowy osprzęt, np. w łyżkę lub widły. Swoją funkcjonalnością małe ładowarki nie ustępują swoim dużym odpowiednikom, maja szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie napędu hydrauliki czy też wspomagania dla operatora. Jednocześnie te kompaktowe urządzenia nie potrzebują silników o dużej mocy, dzięki czemu zużywają mniej paliwa. Ich mocną stroną jest również dobra zwrotność, która sprawia, że przewożenie czy układanie materiałów jest szybkie i proste. Maszyny te są wykorzystywane w dużych gospodarstwach przy karmieniu zwierząt, a ich niewielkie wymiary sprawiają, że mogą być użytkowane tam, gdzie wjazd jest utrudniony. Bez problemu wjadą do starych budynków inwentarskich, stajni i magazynu.

Mała ładowarka teleskopowa – parametry

Na wybór konkretnego modelu mini ładowarki teleskopowej wpływ mają przede wszystkim parametry tj. wysokość podnoszenia i udźwig. Jednak w sytuacji, gdy najlepsze osiągi nie mają znaczenia dla użytkownika ładowarki, wtedy warto zwrócić uwagę na niewielkie wymiary maszyny oraz niższe koszty zakupu i eksploatacji. Niewielkie ładowarki teleskopowe sprawdzą się przy pracach w obrębie gospodarstwa, w budynkach gospodarczych oraz na podwórzu.

Maksymalna wysokość podnoszenia mini ładowarek to najczęściej 4-6 metrów. Taka wysokość pozwala na ułożenie średniej wielkości stogu czy załadowanie ciężarówki. Udźwig urządzeń w tym segmencie waha się od 1 do 3 ton. W maksymalnie obciążonej maszynie teleskop da się wysunąć na metr długości.

Sprawdź także kursy operatora ładowarek teleskopowych >>

Mała ładowarka teleskopowa – nowa czy używana?

Na zakup ładowarek teleskopowych decyduje się coraz więcej firm budowlanych i gospodarstw rolnych. Są one bardzo przydatne przy pracach gospodarskich i mają szerokie zastosowanie przy robotach polowych. Jednak tego typu maszyny są dość drogie, z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się używane ładowarki teleskopowe.

Używana ładowarka teleskopowa z 2022 roku z silnikiem Diesla, wysokością podnoszenia do 300 cm i udźwigiem do 1400 kg kosztuje roku około 190 tys. zł. Ładowarka teleskopowa z 2007 roku z udźwigiem do 3 ton i wysokością podnoszenia do 700 cm kosztuje około 100 tys. zł. Mini ładowarka teleskopowa z 2000 roku o udźwigu 3,7 ton i wysokości podnoszenia do 9 metrów to koszt około 75 tys. zł.

Mała ładowarka teleskopowa używana może kosztować od 50 tys. zł do 200 tys. zł. Jej cena zależy nie tylko od roku produkcji czy parametrów udźwigu i wysokości unoszenia, ale także od firmy. Markowe urządzenia z osprzętem, jak łyżka lub widły, kosztują zdecydowanie więcej.

Gdzie używać małych ładowarek teleskopowych?

Mini ładowarka teleskopowa to urządzenie przydatne w dużym gospodarstwie rolnym jaki i na palcach busowy może być wykorzystywane do różnego rodzaju prac w zależności od posiadanego osprzętu. Aby obsługiwać to urządzenie, trzeba ukończyć kurs na ładowarki teleskopowe.

Serwis ładowarek teleskopowych w Urbanek Firma Dźwigowa >>