Montaż ozdób świątecznych w Krakowie

Montaż ozdób świątecznych przy użyciu dźwignic

Jesień oraz okres zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym obiekty handlowe, przedsiębiorstwa czy lokale usługowe dekorują i przyozdabiają swoje siedziby, budynki i obiekty za pomocą barwnych ozdób świątecznych. Szał świątecznego ozdabiania nie omija również ulic, skwerów oraz pozostałych terenów miejskich.

Aby jednak świąteczne lampiony, bombki, stroiki czy światełka zagościły nad głowami klientów, konsumentów czy obywateli, konieczny jest profesjonalny montaż ozdób świątecznych za pomocą podnośników koszowych czy żurawi przenośnych.

Montaż ozdób świątecznych – dlaczego warto zdecydować się na tę usługę?

Ozdoby świąteczne nierzadko montowane są na znacznych wysokościach oraz w trudno dostępnych miejscach, co sprawia, że ich instalacja staje się dość problematyczna dla osób nieposiadających profesjonalnego sprzętu. Światełka, bombki czy chodzące mikołaje mogą być jednak z łatwością zamontowane za pomocą podnośników koszowych lub żurawi przenośnych.

Wykorzystanie tego typu urządzeń pozwala uzyskać dostęp do miejsc o wysokości dochodzącej do kilkudziesięciu metrów, dzięki czemu doświadczeni operatorzy urządzeń dźwignicowych zamontują piękne, duże ozdoby na wysokich obiektach – wieżowcach, dachach biurowców lub innych wielokondygnacyjnych obiektów budowlanych czy zainstalują i przyozdobią duże świąteczne choinki.

Montaż ozdób świątecznych dzięki podnośnikom koszowym lub żurawiom przenośnym staje się o wiele bezpieczniejszy, wydajniejszy i szybszy, co pozwala zarządcom budynku, menadżerom czy właścicielom obiektów zaoszczędzić mnóstwo czasu i nakładów pracy podwładnych na profesjonale przyozdobienie zakładu pracy, obiektu handlowego lub innego miejsca pięknymi ozdobami świątecznymi.

Profesjonalny montaż ozdób świątecznych za pomocą urządzeń dźwignicowych

Zlecając montaż ozdób świątecznych profesjonalnej firmie dźwignicowej możliwe jest uzyskanie wielu korzyści związanych z oddelegowaniem tej czynności doświadczonym operatorom dysponującym profesjonalnymi podnośnikami koszowymi i żurawiami przenośnymi.

Wynajmując zwyżki ograniczamy konieczność instalowania kłopotliwych rusztowań, których rozstawienie i złożenie zajmuje zdecydowanie więcej czasu i nakładów pracy względem montażu ozdób świątecznych za pomocą podnośników koszowych lub żurawi. Sterowane z poziomu platformy roboczej lub z dołu dźwignicy, urządzenia dźwignicowe pozwalają szybko dotrzeć nawet do 15. piętra obiektów budowlanych, gwarantując maksymalny poziom bezpieczeństwa niezależnie od wysokości pracy.

Montaż ozdób świątecznych odbywa się zazwyczaj z wykorzystaniem dźwignic o wysokości do 45 metrów, które pozwalają na wykonanie prac na wysokości do 15. piętra. Naturalnie rodzaj oraz parametry robocze urządzenia dźwignicowego do prac montażowych dobieramy precyzyjnie do ich wysokości i warunków lokalizacyjnych. Standardowo do montażu ozdób świątecznych wykorzystujemy podnośniki koszowe lub żurawie o wysokości roboczej 22 metrów lub mniejszej.

Urządzenia wykorzystywane do montażu ozdób dobieramy nie tylko na podstawie wysokości roboczej, ale także uwzględniając obszar ich pracy w poziomie, maksymalny udźwig kosza, wymiary kosza oraz właściwości trakcyjne dźwignicy.

Do obszernych prac montażowych, gdzie do powieszenia są np. ciągi świetlne, istotne jest zachowanie możliwie jak największego zakresu pracy w poziomie dźwignicy, co ogranicza konieczność przestawiania urządzenia z miejsca na miejsce. Obszar roboczy urządzenia dźwignicowego jest istotny również w kontekście ciasnych i niewielkich przestrzeni, które ograniczają manewrowanie maszyną. Ważne są także wymiary kosza, które warunkują komfort pracy operatorów oraz możliwość transportu wielkogabarytowych ozdób.

Realizując montaż ozdób świątecznych wewnątrz dużych obiektów – np. galerii handlowych, wykorzystujemy wyłącznie podnośniki koszowe o napędzie elektrycznym, które ze względu na zerową emisję mogą być z powodzeniem stosowane w zamkniętych pomieszczeniach.

Nie zostawiaj montażu ozdób świątecznych na ostatnią chwilę

Warto pamiętać, że decydując się na montaż ozdób świątecznych na ulicach lub ciągach komunikacyjnych w miejskich aglomeracjach niezbędne jest uzyskanie niezbędnych pozwoleń od Urzędu Miasta oraz zabezpieczenie terenu prac przed dostępem osób postronnych. Jeżeli prace montażowe przeprowadzane są w ścisłym centrum albo w obszarze kluczowych węzłów lub nitek komunikacyjnych, włodarze miasta mogą zlecić przeprowadzenie prac poza godzinami największego ruchu – np. w godzinach nocnych lub w dni wolne od pracy.

Warto pamiętać, że uzyskanie pozwolenia na prace wysokościowe wymaga złożenia wniosku do Urzędu Miasta oraz jego opłacenia. Wysokość opłaty uzależniona jest od uchwał ustalonych przez gminy.

Złożenie wniosku, uzyskanie odpowiedzi oraz zaleceń Urzędu Miasta dotyczących czasu zrealizowania montażu ozdób świątecznych sprawiają, że tempo wykonania usługi może zostać nieco rozłożone w czasie. Z tego względu rekomendujemy nie zostawianie montażu ozdób świątecznych na ostatnią chwilę, tuż przed okresem świątecznym.