jaki dźwig samojezdny wynająć

Jaki dźwig samojezdny wynająć?

Na samym wstępnie odpowiemy na pytanie czym różni się dźwig samojezdny od żurawia samojezdnego? Tak na prawdę różnica jest tylko jedna i prosta do zapamiętania. Są to te same urządzenia dźwigowe tylko „dźwig samojezdny” jest określeniem potocznym.

Wynajem żurawi samojezdnych to popularna usługa dla klientów z różnych branż, w tym firm budowlanych, transportowych czy zajmujących się montażem fotowoltaiki. Dźwigi samojezdne mają wiele zastosowań, ale ich zakup okazuje się często nieopłacalny – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ich wypożyczenie. Sprawdź, kiedy wynajem dźwigów samojezdnych jest polecany i czym się kierować przy wyborze żurawia samojezdnego.

Lepszy zakup czy wynajem dźwigu samojezdnego?

Żuraw samojezdny, inaczej dźwig samojezdny to specyficzny rodzaj urządzenia dźwigowego, wykorzystywany na szeroką skalę przy pracach montażowych czy przeładunkowych. Pojazdy tego typu okazują się niezastąpione w wielu branżach, choć trzeba przyznać, że nie są to tanie maszyny. Koszt przeciętnego żurawia samojezdnego zaczyna się od kilkuset tysięcy złotych, a kończy się na milionach – a mówimy tu jedynie o cenie zakupu. Do tego należy doliczyć wydatki związane z przechowywaniem dźwigu, jego regularną konserwacją, naprawami czy wynagrodzeniem dla operatora. Żurawie samojezdne występują w różnych wariantach, przez co zakup jednego dźwigu może okazać się niewystarczający.

Jak widać, wydatki się mnożą – dlatego warto zastanowić się nad mniej kosztowną alternatywą i wybrać wynajem dźwigów samojezdnych. Usługi wypożyczenia żurawia pozwalają zoptymalizować wydatki firmy, wszak sprzęt będzie używany tylko wtedy, gdy będzie to faktycznie niezbędne. Nie musisz martwić się kosztami napraw czy przeglądów; możesz też zamówić dźwig, który będzie dopasowany do charakterystyki konkretnych robót.

Gdzie przyda się żuraw samojezdny?

Dźwigi samojezdne przydają się wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność podnoszenia ładunków o znacznie masie i gabarytach. Z urządzeń dźwigowych tego typu korzystają szczególnie w:

  • branży budowlanej (firmy budowalne mają zwykle swoje własne żurawie samojezdne, co jest uzasadnione specyfiką wykonywanych robót);
  • branży przemysłowej;
  • branży magazynowej;
  • branży morskiej;
  • pracach przydomowych;
  • i wiele innych.

Warto podkreślić, że wynajem żurawi samojezdnych jest doskonałym rozwiązaniem w zasadzie do każdego typu prac wymagających użycia profesjonalnych usług dźwigowych. Jeśli masz pytania lub wątpliwości w tej kwestii, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z firmy Urbanek.

Korzyści wynajmu żurawia samojezdnego

Decydując się na usługi wynajmu dźwigu samojezdnego, zapewniasz sobie szereg korzyści:

  • oszczędność czasu i pieniędzy – znikają koszty związane z zakupem i konserwacją dźwigu, nie tracisz czasu na zorganizowanie transportu maszyny do miejsca docelowego;
  • wsparcie profesjonalistów – pomoc przy wyborze konkretnego dźwigu na wynajem, obsługa maszyny przez specjalistę z firmy zewnętrznej;
  • mniej formalności – odciążenie w kwestiach związanych z niezbędną dokumentacją i logistyką;
  • możliwość wynajęcia żurawia dopasowanego do konkretnych prac – np. dźwigu o odpowiednio długim wysięgniku (gdy teren nie pozwala, by rozstawić dźwig w bliższej odległości).

Wynajem dźwigów samojezdnych – polecane marki żurawi

Zastanawiasz się, jaki dźwig wybrać i jaka marka sprawdzi się na wynajem dźwigu? Sprawdź renomowanych producentów tego rodzaju urządzeń.

Dźwigi samojezdne Liebherr

Firma Liebherr to jeden z bardziej znanych producentów specjalistycznych urządzeń dźwigowych przystosowanych do pracy w trudnych warunkach – nie tylko na placach budowy, ale też przy pracach stricte wysokościowych, również na mało stabilnym gruncie. Żurawie tego producenta wyposażone są w innowacyjne technologie poprawiające efektywność i czas pracy, jak i zmniejszające poziom generowanego hałasu i zużycie paliwa. To m.in. system Telematic, EcoDrive czy EcoMode.

Żurawie samojezdne Grove

Dźwigi Grove są w stanie podnieść znaczne ciężary, mimo swoich niewielkich, kompaktowych wymiarów. Urządzenia tego producenta można z powodzeniem stosować do zadań specjalnych na trudnym terenie – nie tylko na utwardzonym podłożu. Eksperci od maszyn dźwigowych zwracają uwagę na niezawodność i wydajność żurawi Grove przy jednoczesnym dobrym stosunku ceny do jakości.

Usługi dźwigowe w zawsze dobrej cenie – firma Urbanek

Zakup i utrzymanie żurawia wiążę się z dużymi wydatkami. Można je jednak skutecznie obniżyć, wybierając wynajem dźwigów samojezdnych. Skontaktuj się ze specjalistami z naszej firmy i daj nam znać o swoich potrzebach i wymaganiach – zamów wynajem żurawia w niskiej cenie i na przejrzystych zasadach! Oferujemy również serwis żurawi samojezdnych.