wynajem żurawi wieżowych

Od czego zależy cena wynajmu żurawia wieżowego?

Na wynajem żurawia wieżowego, potocznie nazywanego dźwigiem, decyduje się coraz więcej firm z branży budowlanej – szczególnie gdy urządzenie ma być używane przez krótszy okres czasu. Czy wiesz, jaki jest koszt wynajmu dźwigu? Na finalną cenę składa się kilka czynników, które warto omówić bardziej szczegółowo. Sprawdź cennik usług dźwigowych i przekonaj się, że nowoczesny sprzęt budowlany można wypożyczyć za nieduże pieniądze i tym samym skutecznie obniżyć konieczne wydatki.

Dlaczego warto postawić na wynajem dźwigów?

Koszt wypożyczenia żurawia wieżowego nie jest wysoki, co ma istotne znaczenie w kontekście planowania wydatków na realizowane prace budowlane. Niejednokrotnie cena wynajmu takiego sprzętu będzie nawet kilka razy niższa w porównaniu z zakupem nowego czy używanego żurawia. Cennik usługi uwzględnia zarówno wypożyczenie urządzenia, jak i wsparcie ze strony fachowców (przy wyborze konkretnego sprzętu dźwigowego) oraz obsługę doświadczonych operatorów.

Żuraw budowlany na wynajem to kompleksowe rozwiązanie – jednak tylko w sytuacji, gdy postawisz na zaufaną firmę z branży dźwigowo-budowlanej, jak Urbanek. Nasi specjaliści doskonale orientują się w kwestiach technicznych z zakresu użytkowania maszyn oraz znajomości parametrów technicznych poszczególnych modeli. Dzięki temu klienci wynajmujący żurawie mogą pewność, że otrzymają fachową obsługę i ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Wynajem dźwigu budowlanego – dlaczego nie obowiązuje stały cennik?

Być może zauważyłeś już, że oferta większości firm dźwigowych nie prezentuje stałego cennika, jeśli chodzi o wynajem dźwigu budowlanego i szeroko rozumiane usługi dźwigowe. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, iż charakter prac wykonywanych przy użyciu żurawia wieżowego może być zupełnie różny. Nie sposób ustalić jednego, uniwersalnego cennika dla każdego typu zlecenia – wszystkie zapytania są drobiazgowo analizowane pod kątem najważniejszych czynników, o których opowiemy w dalszej części tekstu. Dopiero na tej podstawie ustalana jest ostateczna wycena.

Dlatego zachęcamy do kontaktu, by dowiedzieć się, jaki koszt obowiązuje na wynajem dźwigów przy konkretnym zleceniu. Pamiętaj, że warto podać jak najwięcej szczegółów, takich jak miejsce i rodzaj prac, przewidywany czas ich trwania, rodzaj przenoszonego ładunku itd.

Ile kosztuje wynajem dźwigu? Od czego zależy finalna cena usług dźwigowych?

Zastanawiasz się, od czego zależy cena wynajmu żurawia wieżowego? Istnieje szereg zmiennych, które wpływają na koszt wynajmu takiego sprzętu. Do najważniejszych czynników zaliczamy:

  • Rodzaj/klasa dźwigu – na cenę usług dźwigowych i wynajmu sprzętu wpływa przede wszystkim typ żurawi i ich parametry techniczne. Wypożyczenie urządzenia o mniejszym udźwigu czy zasięgu będzie zauważalnie tańsze, niż wynajem większego dźwigu. Znaczenie ma także model żurawia oraz jego wartość. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy trafnie dobiorą parametry dźwigu do specyfiki konkretnego zlecenia.
  • Miejsce prac – do ceny wynajmu należy doliczyć także koszt transportu dźwigu oraz dojazd fachowca odpowiedzialnego za jego obsługę, w tym także sam koszt obsługi operatorskiej.
  • Okres wynajmu – czas wynajmu to kolejny istotny czynnik warunkujący finalną wycenę. Zwykle przy dłuższym okresie wypożyczenia dopuszczalna jest możliwość negocjowania cen.
  • Rodzaj wykonywanych prac – zdarza się, że wykonywane prace charakteryzują się podwyższonym stopniem trudności, wymagającym większej precyzji czy zastosowania zaawansowanych technik transportowych. W takim przypadku cennik usług dźwigowych będzie to uwzględniał, przy czym takie dodatkowe koszty zawsze powinny być konsultowane ze zleceniodawcą.
  • Rodzaj i wartość przenoszonego ładunku – przy przenoszeniu niestandardowych czy drogocennych ładunków należy zastosować procedury ściśle dopasowane do wymogów takich zleceń, związanych m.in. z bezpieczeństwem.

Profesjonalne usługi dźwigowe – najczęstsze pytania klientów

W jakich lokalizacjach udostępniacie żurawie wieżowe na wynajem?

Firma Urbanek oferuje profesjonalne usługi dźwigowe, w tym wynajem żurawi wieżowych na terenie małopolski, śląska, województwa świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. W celu ustalenia szczegółowej lokalizacji zlecenia zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Czy wynajmując żuraw, muszę opłacać jego konserwację i serwis?

Usługi dźwigowe realizowane przez firmę Urbanek gwarantują kompleksową obsługę zleceniodawcy – poczynając od wstępnych konsultacji i ustaleniu wyceny, przez wynajem dźwigu, kończąc na usługach operatorskich ze strony naszych doświadczonych fachowców. Kwestie serwisowania czy naprawy uszkodzeń wynikających z normalnego użytkowania sprzętu pokrywamy z własnej kieszeni.

Co wychodzi taniej – kilkudniowy czy miesięczny koszt wynajmu dźwigu?

Nie wynajmuje się żurawi wieżowych na kilka dni. Montaż oraz demontaż żurawia to koszt od parunastu do parudziesięciu tysięcy złotych. Na parodniowe prace firmy budowlane zazwyczaj wynajmują żurawie samojezdne.

W takim przypadku można przyjąć, że średnio kontrakt trwa 6 miesięcy. Oczywiście wynajem może trwać 3 miesiące lub 2 lata ale najczęściej jest to przedział od 5 do 12 miesięcy.

Jaka jest cena wynajmu dźwigu budowlanego? Skontaktuj się z naszymi specjalistami w celi uzyskania precyzyjnej wyceny. Oferujemy funkcjonalne, w pełni sprawne żurawie wieżowe górno- oraz dolnoobrotowe. Dysponujemy maszynami od renomowanych producentów, takich jak Liebherr czy Potain Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!