Trudno wyobrazić sobie rynek urządzeń dźwignicowych bez udziału w nim topowych producentów żurawi. Zaliczamy do nich m.in. firmy: Plafinger, Hiab, HMF, Fassi. Te globalne korporaje w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju urządzeń transportu bliskiego oraz powiązanych z nimi branż i segmentów rynku. W niniejszym artykule przedstawiamy krótką charakterystykę czołowych producentów żurawi i pozostałych urządzeń dźwignicowych.
Palfinger to firma założona w 1932 roku. Obecnie jest to jeden z bardziej innowacyjnych producentów tworzących rozwiązania technologiczne optymalizujące i przyśpieszające pracę żurawi i innych UTB dostępnych w swojej ofercie. Palfinger posiada siedzibę główną w miejscowości Bergheim blisko Salzburga w Austrii oraz dysponuje 38 fabrykami rozmieszczonymi w Europie, Ameryce Płn. i Płd. oraz w Azji.
Poza tym firma posiada 5 tys. placówek sprzedażowych i serwisowych na pięciu kontynentch. Niemal 95% wszystkich wyprodukowanych urządzeń dźwignicowych firmy Palfinger jest eksportowanych do ponad 130 krajów, a dzięki globalnej obecności firma może oferować rozwiązania dostosowywane do standardów i potrzeb każdego rynku.
Najistotniejszym produktem w portfolio przedsiębiorstwa Palfinger są żurawie załadowcze. Firma dysponuje ponad setką modeli urządzeń w tym segmencie. Podobnie bogatą ofertę austriacki producent oferuje w segmencie urządzeń dźwignicowych w branży leśnej, transportowej i armatorskiej.
Przedsiębiorstwo Hiab to szwedzka firma założona w 1944 roku. Firma jako pierwsza na świecie zaprojektowała i wyprodukowała żuraw cargo. Obecnie ten segment urządzeń stanowi filar funkcjonowania producenta.
Oferta firmy Hiab dostosowana jest do potrzeb, wymagań, preferencji i specyfiki wszystkich podmiotów działających w sektorze przeładunku drogowego, niezależnie od tego, czy firmy te na co dzień muszą radzić sobie z obsługą wyjątkowo ciężkich ładunków, krótkimi cyklami załadowczo-rozładowczymi czy dużą mobilnością. Portfolio produktowe firmy Hiab opiera się również na żurawiach leśnych, recyklingowych, wózkach widłowych, windach załadowczych czy hakowcach.
Przedsiębiorstwo Hiab skupia w swoich rękach 4 marki: Princeton, Effer, Argos oraz Sinotruk-Hiab. Pierwsza z nich funkcjonuje w USA i oferuje na tym rynku ofertę wind załadowczych Hiab. Pozostałymi 3 markami sygnowane są żurawie załadowcze na rynku włoskim, brazylijskim i chińskim. Na pozostałych globalnych rynkach firma sprzedaje swoje produkty pod nazwą Hiab. Obecnie firma Hiab zatrudnia ponad 3,8 tys. pracowników i posiada oficjalne przedstawicielstwa w ponad 100 krajach na całym świecie.
Duńska firma HMF jest jednym z czołowych producentów żurawi samochodowych znanych na całym świecie. Przedsiębiorstwo produkuje żurawie hydrauliczne o momencie udźwigu od 0,5 do aż 80 tm, dzięki temu zapewniając niemal 100 żurawi dostosowanych do montażu na wszystkich typach pojazdów oraz zapewniających doskonałe parametry techniczne niezależnie od rodzaju pracy.
Firma HMF została założona w 1945 roku w Danii, a dwa lata później rozpoczęła ona produkcję przyczep rolniczych. W 1952 roku przedsiębiorstwo zaczęło produkcję dźwigów, a rok później zaczęło prowadzić aktywną sprzedaż swoich wyrobów w Danii i Szwecji.
Przedsiębiorstwo HMF produkuje swoje urządzenia dźwignicowe w nowoczesnej fabryce o powierzchni 70 000 m2 oraz dystrybuuje je za pośrednictwem własnej sieci sprzedaży w ponad 50 krajach na całym świecie. HMF posiada swój oddział również w Polsce.
Marka Fassi to globalny producent żurawi, którego początki sięgają 1965 roku. Marka należy do włoskiej firmy Fassi Gru będącej jednym z czołowych producentów urządzeń dźwignicowych w Europie. Potencjał produkcyjny Fassi wynosi ok. 12 tys. dźwigów rocznie, a cały wyprodukowany asortyment jest eksportowany i dystrybuowany na całym świecie za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybucji. Dźwigi Fassi są sprzedawane w Europie, Azji oraz Ameryce Płn.
Fassi znane jest z dobrze funkcjonującej sieci dystrybucyjnej i serwisowej, a także możliwości produkcji żurawi elastycznie dostosowanych do lokalnych potrzeb rynkowych. Żurawie Fassi produkowane są w 11 fabrykach należących do 5 niezależnych partnerów biznesowych. Obecnie włoski producent oferuje ponad 60 modeli żurawi w aż 30 tys. konfiguracjach. Tak ogromne portfolio produktowe sprawia, że firma może zagwarantować rozwiązania szyte na miarę potrzeb każdego klienta.
Poszukujesz najlepszego urządzenia dźwignicowego dla siebie lub rozglądasz się za firmą oferującą kompleksowy serwis sprzętu Palfinger, Hiab, HMF lub Fassi? Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Ci wielopoziomowe wsparcie przy wynajmie, rejestracji i serwisie urządzeń dźwignicowych czołowych producentów żurawi oraz pozostałych dźwignic.
Małe ładowarki teleskopowe mają wiele możliwości, pozwalają na łączenie kilku funkcji. To urządzenia wielozadaniowe, które…
Wózki widłowe są nieodłącznym wyposażeniem każdego składu budowlanego, magazynu, hurtowni itp. Na rynku znaleźć można…
Podesty ruchome są jednym z podstawowych urządzeń wykorzystywanych przy pracach na wysokościach. Umożliwiają przygotowanie wygodnego…
Urząd Dozoru Technicznego (UDT) to specjalna instytucja państwowa, która zajmuje się bezpieczeństwem urządzeń transportu bliskiego…
Żurawie wieżowe to dźwignice zaliczane do największych maszyn transportowych, które wykorzystywane są w budownictwie. Urządzenia…
Suwnice to dźwignice pracujące w ruchu przerywanym. Urządzenie zbudowane jest z konstrukcji nośnej, mostu oraz…