Kurs na zwyżki – czy jest opłacalny?

Obsługa podestów ruchomych, czyli tzw. zwyżek wymaga umiejętności manualnych, wiedzy z zakresu działania urządzeń, ale przede wszystkim – ukończenia odpowiedniego szkolenia. Uprawnienia wydaje Urząd Dozoru Technicznego po zakończeniu dedykowanego kursu na zwyżki. W dzisiejszym artykule objaśniamy, jak uzyskać takie przeszkolenie, jak wygląda kurs na podesty ruchome i dlaczego warto w niego zainwestować. Czytaj dalej!

Kurs na podesty ruchome przejezdne – podnośniki koszowe

Podesty stacjonarne oraz podesty ruchome przejezdne – wolnobieżne to specjalny rodzaj urządzeń dźwignicowych przystosowanych do prac remontowych i konserwacyjnych na wysokościach. Poszczególne rodzaje zwyżek, których jest przynajmniej kilkanaście, sprawdzają się w różnych zastosowaniach – na placach budowy, wysokościowym myciu okien, przy pracach sadowniczych itd. Wszystkie urządzenia podlegają dozorowi technicznemu.

Możesz starać się o uprawnienia do obsługi podestów ruchomych przejezdnych (podesty posiadające własne podwozie z niezależnym napędem) Na szkolenie możesz zapisać się w firmie Urbanek.

Kompleksowe kursy teoretyczne i praktyczne odbywają się w naszej siedzibie bądź – na życzenie klienta – w siedzibie jego firmy.

Jakie wymagania musisz spełnić, zanim rozpoczniesz kurs na zwyżki?

Od przyszłego operatora podestów ruchomych oczekuje się spełnienia jedynie kilku podstawowych wymagań:

  • ukończony 18. rok życia;
  • wykształcenie minimum podstawowe;
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku operatora podestów ruchomych.

Co ważne, rozpoczynając kurs na zwyżki, uczestnicy nie muszą posiadać prawa jazdy.

Kurs na zwyżki – co warto wiedzieć?

Kursanci zobowiązani są do ukończenia teoretycznej i praktycznej części szkolenia z obsługi podestów koszowych celem uzyskania zaświadczenia kwalifikacyjnego do pracy na tym stanowisku. Kurs kończy się egzaminem państwowym, który odbywa się przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) lub TDT (Transportowy Dozór Techniczny). Egzamin wieńczący kurs na podesty ruchome jest najważniejszą częścią całego przedsięwzięcia – może zostać przeprowadzony w miejscu, w którym odbywało się wcześniej szkolenie.

Uprawnienia na zwyżki wydawane są na okres 5 lat i obowiązują na terenie całego kraju. Istnieje możliwość przedłużenia ich ważności na kolejne 5 lat poprzez złożenie wniosku do wybranej jednostki dozoru technicznego.

Jak przebiega szkolenie na podnośniki koszowe?

Kurs na zwyżki rozpoczyna się od modułu teoretycznego. Podczas zajęć uczestnicy otrzymują dedykowane materiały szkoleniowe i zapoznają się z kolejnymi aspektami pracy oraz charakterystyką urządzeń.

Podesty ruchome przejezdne – część teoretyczna kursu:

  • zajęcia teoretyczne skupiają się na przekazaniu wiedzy z zakresu rodzajów podestów ruchomych, najważniejszych parametrów technicznych zwyżek itd.;
  • uczestnicy kursu poznają podstawowe zasady obsługi urządzeń z uwzględnieniem norm bezpieczeństwa oraz obowiązujących przepisów;
  • przekazywane są informacje z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zagadnienia dotyczące dozoru technicznego i wiele innych.

Kurs na zwyżki – część praktyczna kursu:

  • zajęcia praktyczne zakładają praktyczne przygotowanie słuchaczy do obsługi podestów ruchomych konkretnego typu;
  • wykwalifikowani instruktorzy pokazują, w jaki sposób działają zwyżki i na bieżąco poprawiają ewentualne błędy kursantów;
  • osoby starające się o kwalifikacje operatora podestów ruchomych mają szanse wyrobić nawyki w zakresie bezpiecznej obsługi urządzeń i oswoić się z ich działaniem.

Ile kosztuje kurs na podesty ruchome?

Cena kursu na zwyżki w firmie Urbanek wynosi 1300 zł i czas trwania szkolenia jest dobierany odpowiednio do potrzeb kursanta. Firma Urbanek preferuje szkolenia z elastycznym podejście, więc jeśli nawet wymaga tego sytuacja to firma oferuje również szkolenia w trybie przyspieszonym. Warto pamiętać, że zaświadczenia kwalifikacyjne otrzymane po zakończeniu szkolenia i pomyślnym zdaniu egzaminu otwierają przed kursantami nowe ścieżki rozwoju kariery w różnych branżach.

Kurs UDT na podesty ruchome – dlaczego warto się zdecydować?

Decydując się na kurs na zwyżki organizowany przez naszą firmę, otrzymujesz gwarancję niskiej ceny oraz szybkiej i wygodnej obsługi. Zajmujemy się kompleksową organizacją szkoleń, wraz z przygotowaniem niezbędnych formalności przed przystąpieniem do egzaminu państwowego UDT. Dostosowujemy się do preferencji kursantów pod kątem formy prowadzonych szkoleń – mogą to być Kontaktując się z nami, ustalisz dogodny termin rozpoczęcia kursu w siedzibie naszej lub Twojej firmy.

Nasi instruktorzy prowadzą również szereg innych szkoleń, m.in. kursy na ładowarki teleskopowe. Sprawdź całą naszą ofertę już teraz!

admin

Recent Posts

Od czego zależy cena wynajmu żurawia wieżowego?

Na wynajem żurawia wieżowego, potocznie nazywanego dźwigiem, decyduje się coraz więcej firm z branży budowlanej…

2 dni ago

Żuraw wieżowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Prawdopodobnie każdy wie, jak wyglądają żurawie wieżowe. To specjalistyczne urządzenie dźwignicowe zaliczane jest do największych…

2 dni ago

Jaki dźwig samojezdny wynająć?

Na samym wstępnie odpowiemy na pytanie czym różni się dźwig samojezdny od żurawia samojezdnego? Tak…

6 dni ago

Czy podnośnik koszowy na przyczepie to dobry wybór?

Podnośnik koszowy to jeden z wielu rodzajów sprzętów budowlanych przystosowanych do prac na wysokościach. Urządzenie…

6 dni ago

Kurs HDS – co to jest i dlaczego warto zrobić?

Szkolenie HDS pozwala nabyć kompleksową wiedzę na temat sposobu działania i obsługi żurawi przenośnych oraz…

2 miesiące ago

Żuraw samojezdny – co warto wiedzieć przed przystąpieniem do kursu?

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe! Poznaj kluczowe informacje przed kursem na operatora żurawia samojezdnego. Przygotuj się…

3 miesiące ago