wózek widłowy

Jakie kursy warto zrobić?

Rynek pracy nigdy jeszcze nie zmieniał się tak dynamicznie, jak ma to miejsce obecnie. Jeszcze do niedawna byliśmy karmieni informacjami, że nastała era pracownika i to oni będą dyktować warunki pracodawcom. Następnie lwia część biznesu zaczęła przenosić się do sieci i znowu zmieniło to zasady panujące między pracodawcami i pracownikami. Jednak są branże, w których zmienia się niewiele i wciąż potrzebuje się pracowników. Należą do nich budownictwo i przemysł. Nawet pracując w tych branżach, warto w siebie inwestować i dodatkowo się szkolić. Najbardziej opłacalne kursy i szkolenia są w stanie zwielokrotnić nasze wynagrodzenie!

Kursy zawodowe – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Jeśli w pracy się nie rozwijamy, czeka nas wykonywanie wciąż tych samych zajęć, a w konsekwencji stagnacja i rutyna. To często prowadzi do niezadowolenia z pracy i następstw w życiu prywatnym, które są z tym związane. Z kolei znalezienie pracy jest o wiele trudniejsze, jeśli brakuje nam kwalifikacji, których oczekuje pracodawca. Wówczas z pomocą przychodzą kursy zawodowe. Umożliwiają one pozyskanie nowych, praktycznych umiejętności, poszerzenie horyzontów, ale również zdobycie uprawnień na obsługę nowych urządzeń. Stajemy się specjalistami w określonej dziedzinie. Dzięki temu jest dużo łatwiej ze znalezieniem pracy, ale również z awansowaniem w obecnej. 

Pracodawcy bardzo często decydują się dofinansowywać lub wręcz fundować niektóre kursy zawodowe. Wynika to z tego, że naprawdę brakuje im rąk do pracy. Warto to wykorzystać. Wówczas otwierają się przed nami szerokie możliwości zatrudnienia. 

Co jeszcze jest ważne w kursach? Są krótkie, treściwe, merytoryczne. W celu pozyskania nowych uprawnień i otrzymania dobrze płatnej pracy wcale nie musimy kończyć kilkuletniej szkoły lub wybierać się na studia. Na rynku pracy, zwłaszcza w branżach takich jak przemysł czy budownictwo, oczekuje się od pracowników bycia praktykami. A żeby stać się specjalistą-praktykiem, wystarczy dobry kurs zawodowy. 

Jakie kursy zawodowe warto zrobić?

Przydatne kursy to te, które dodadzą Ci nowych umiejętności technicznych. Jeśli pracujesz fizycznie i masz do czynienia choćby z dużymi placami budowy, z pewnością znajduje się na nich szereg urządzeń, które ktoś musi obsługiwać. Te urządzenia są dla branży budowlanej niezwykle ważne – przyspieszają i ułatwiają całą pracę, umożliwiają sprawne ukończenie inwestycji. Jakie kursy możesz zrobić, by się tam odnaleźć?

Operator maszyn budowlanych

Na placach budowy znajdują się urządzenia, do których dostęp mogą mieć tylko specjaliści z uprawnieniami. Posiadanie tych uprawnień pomoże Ci znaleźć pracę lub piąć się coraz wyżej w obecnej. Z pewnością uprawnienia warto zrobić na:

  • ruchome podesty – bardzo często wykorzystuje je się nie tylko w pracach budowlanych, ale również konserwacyjnych. Umożliwiają podnoszenie na określone wysokości narzędzi oraz ludzi. Osoba, która je obsługuje, musi wiedzieć, jak robić to dobrze i bezpiecznie. Takie uprawnienia z pewnością pomogą znaleźć i zachować stabilną pracę. 
  • suwnice – na pierwszy rzut oka wyglądają na skomplikowane i trudne w obsłudze. Jednak znajdują swoje zastosowanie w wielu zakładach produkcyjnych, a to oznacza, że potencjał, aby znaleźć satysfakcjonującą pracę jest bardzo wysoki. Zarówno w przypadku ruchomych podestów, jak i suwnic, musisz mieć niezbędne uprawnienia. 

Jeśli chcesz się rozwijać w tej branży i chodzi Ci po głowie dodatkowy kurs, dobrze zrobić któryś z wymienionych powyżej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto ocenić, których uprawnień Twój pracodawca bardziej potrzebuje. Jeśli dopiero jesteś na etapie szukania dobrej pracy, oceń, które z tych umiejętności dadzą Ci większą szansę na rynku pracy. Wówczas ukończenie kursu uczyni z Ciebie poszukiwanego specjalistę. 

Operator wózków widłowych

Wózki widłowe są niezwykle często wykorzystywane na wszelkiego rodzaju halach produkcyjnych lub magazynowych. Oznacza to, że wielu pracodawców poszukuje pracowników, którzy będą mieć kwalifikacje do ich obsługi. Tego typu kurs pozwoli Ci znaleźć dobrą pracę, a także liczyć na wysokie zarobki. W ramach kursów tego typu przekazywana jest praktyczna wiedza, a na końcu – po zdanym egzaminie – wystawiany certyfikat. Dzięki niemu masz możliwość podjęcia w przyszłości satysfakcjonującego zajęcia zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Najbardziej opłacalne kursy – oceń swoje zainteresowania

Odbywanie szkoleń i kursów to zdobywanie nowych kwalifikacji. Dzięki nim poszerza się Twoje doświadczenie i stajesz się dla pracodawcy atrakcyjnym nabytkiem. Warto dla tych argumentów zrobić kurs czy szkolenie, jednak nie zapominaj w tym również o swoich zainteresowaniach. Uprawnienia to jedno, ale ważna jest także radość z zatrudnienia. Zadaj sobie wcześniej pytanie, co chcesz robić. Wszystkie szkolenia i dobór kursów dopasuj do swoich aspiracji. Rozwijaj się w tym kierunku, który Cię interesuje, bo wówczas – będąc zadowolonym z przebiegu swojej kariery – pracuje się zdecydowanie lepiej.